Ders Alınacak Örnekler…

Ders alınacak örnekler
Emperyalizmin uşağıydı.
ABD’de yetiştirildi.
Gürcistan’da renkli devrimler sonucu cumhurbaşkanı oldu.
Görevi Gürcistan’ı NATO’ya sokmak idi. En yakın dostu dönemin ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice idi.
Efendilerinden aldığı talimatla, Rusya’nın tepkisini test etmek için, Osetya ve Abhazya’ya müdahale etti.
Zamanlama ise tamda Çin’in düzenlediği olimpiyatlara denk gelmişti. Böylece bu olimpiyatlara gölge de düşürülecekti.

Rusya’nın tepkisi çok sert oldu. Gürcistan birkaç günde yenildi. Ve teslim oldu. Ülkesini emperyalizmin arzusu ile ateşe attı.
Barış şartları ise çok ağırdı. Condoleezza Rice’ı aradı ve Rusya’yı yumuşatmasını istedi. Ancak batıdan gelen her talep sonucu Ruslar şartları daha da ağırlaştırdı.
Kendisini bu maceraya iten ABD ise, bizim yapacağımız bir şey yok, tüm dayatılan anlaşmaları imzala, dedi. Sonrada ülkesinden kovuldu.
Şimdi Ukrayna vatandaşı ve Ukrayna’nın en tartışmalı kentine vali oldu. Odesa’ya.
Bu kişinin hazin hikayesi emperyalizm pençesinde, ulusal kimliğini yitiren herkese ders olsun.

Mahinur Özdemir
Belçika’da, Milletvekili Mahinur Özdemir’i içtenlikle kutluyorum. Belçika’da, Demokrat Hümanist Merkez Partisi (CDH) partisinden Brüksel Milletvekili Mahinur Özdemir, parti yönetiminden gelen 1915 olayları ile ilgili Ermeni iddialarını ‘soykırım’ olarak tanıması baskısını reddetti. Bunun üzerine toplanan CDH “etik” komitesi Özdemir’i partiden ihraç etti.

Süreç CDH lideri Benoit Lutgen’in “Eğer partimizde soykırım inkarcısı çıkarsa o saniyede kendisini dışarıda bulur” açıklamasıyla başladı. Bunun üzerine Belçika medyası, parlamentoda 1915 olaylarıyla ilgili yapılan saygı duruşuna katılmayan Mahinur Özdemir’i gündeme taşıdı. Özdemir, medyada yürütülen linç kampanyasına rağmen tutumunu değiştirmedi.

Mahinur Hanım; senin bu soylu davranışın bizim ülkemizde, soykırım yapıldığını iddia edenleri, milletvekili adayı yapanlara ders olsun.

Önemli not: Ülkemizde, Türkiye’nin kuruluşuna laik cumhuriyet ilkelerine ve Atatürk devrimlerine bölünmez bütünlüğüne ve bayrağına sadakati olan Ermeni, Rum, Kürt, Laz, Çeçen hepsi milletvekilliğine laiktir ve olabilmelidir.

Kökenleri Türk de olsa, yukarıda yazdığım değerlere saygısız iseler, onların milletvekilliğine benim hiçbir zaman saygım olmaz.

Bir cevap yazın ya da yorumda bulunun