Yeni “TOKATÇI” Parti

Yeni bir siyasi parti daha kuruldu.
Kâğıt üzerindeki adı: Yeni İrade Partisi
Gerçekte ise adı: “Yeni Tokatçı Parti”.

“Tokatçı”, argo bir sözcüktür.
Her dilde argo sözcükler ve argo sözlüğü bulunur.
Türkçede de argo sözcükler vardır. Argo sözlükler de bulunmaktadır. Eğer, bu sözlüklerden birine bakarsanız. “Tokatçı” sözcüğünün anlamı şöyle verilmiştir: Dolandırıcı.
Biraz şaşırmış olabilirsiniz, açıklayacağım.

Değerli Dostlar,

Milli Mücadele Partisi Genel Başkanı değerli dostum Ahmet Kaya, yardımcısı Kenan Alpar’a benim telefon numaramı vermiş. “Yılmaz Dikbaş Hoca ile temasa geçin, onun kitaplarını alın hem okuyun hem de okutun” demiş.
Bundan sonraki olaylar şöyle gelişti:

06 Ocak 2020, Pazartesi: Milli Mücadele Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kenan Alpar beni telefonla aradı, kitaplarım hakkında bilgi istedi. Facebook’ta Messenger’den ayrıntılı bilgi gönderdim.
07 Ocak 2020, Salı: Kenan Alpar, 10 adet kitap istedi. Kitapları göndereceğim adresi bildirmesini istedim. Kitapları kimin adına imzalamamı istediğini sordum.
08 Ocak 2020, Çarşamba: Sipariş ettiği 10 kitabın toplam tutarının 300 TL olduğunu Kenan Alpar’a bildirdim, ödeme için iki yol önerdim.
09 ocak 2020, Perşembe: Kenan Alpar’a, kitapları göndermeye hazır olduğumu bildirip kendisinden son bir kez onay istedim. “Tabi Hocam, sıkıntı yok, bekliyorum.” Diye cevap verdi.
10 Ocak Cuma-12 Ocak Pazar 2020 günleri Adana Kitap Fuarındaydım.
14 Ocak 2020 Salı: Hesabıma baktım. Kenan Alpar henüz 300 TL borcunu ödememişti. Telefon ettim. “Şu an toplantıdayım, yarın sizi ararım” diye cevap verdi.
15 Ocak 2020, Çarşamba: Kenan Alpar’ı telefonla aradım, parayı henüz göndermemiş olduğunu söyledim. “Şu anda çok yoğunum, yarın size dönerim” diye kestirip attı.
16 Ocak 2020, Perşembe: Milli Mücadele Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kenan Alpar partisinden ayrılmış, 30 arkadaşıyla “Yeni İrade Partisi”ni kurup kurucu Genel Başkanı olmuş! Yalnız Türkiye’de değil, tüm dünyada böyle siyasi bir olay yaşanmamıştır!

Değerli Dostlar,

Bu şaşırtıcı haberi alınca, Kenan Alpar’ın Google’daki kimliğini okudum:
KENAN ALPAR
Mardin Dorika Aşiretinden,
Politikacı,
Dava Adamı
Osmanoğlu şirketi sahibi,
Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde okudu.
İstanbul’da yaşıyor.
Evli.

Ancak herkesin aklına gelecek şu sorulara yanıt bulamadım:

Mardin’de çoğu Kürt, 40 aşiret bulunmaktadır. Kenan Alpar, Dorika Aşireti’nden olduğunu bildirerek bize nasıl bir mesaj vermek istiyor?
Politikacıymış. Bugüne kadar hangi partilerde ne tür görevlerde, kaç yıl politika yapmış?
Dava adamıymış! Hangi davanın adamıymış?
Osmanoğlu Şirketi’nin sahibiymiş. Bu şirket ne üretiyor, sermayesi ne kadar, ortakları kimleri yıllık cirosu ne kadar, kazanıyor mu zarar mı ediyor? Bankalara borcu var mı?
Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde hangi yıllarda, hangi fakültede okumuş? Fakülteyi bitirmiş mi, diploma almış mı?
Bu sorular cevap bekliyor…

17 Ocak 2020, Cuma: Kenan Alpar’ı telefonla aradım. Paranın hâlâ gelmediğini söyledim. Cevabı şu oldu “Şu an toplantıdayım. Yüzde 85 yarın ayırırım.”
18 Ocak 2020, Cumartesi: Kenan Alapar’la aramızda şu kısa diyalog geçti:
BEN: Kenan Bey, 12 gündür 300 TL borcunuzu ödemiyorsunuz! Neden?
KENAN BEY: Yarın arayayım,
BEN: Bu akşam saat 24’e kadar arayabilirsiniz. Bekleyeceğim!
KENAN BEY: Gündüzler çuvala mı girmiş, yarın ararım!
BEN: 12 gün nereye gitti, Kemal Bey? Bir Aşiret Reisi, bir işadamı, bir siyasi parti genel başkanı, aldığı 10 kitabın ücreti 300 TL’yi ödeyemez mi?
KENAN BEY Telefonu kapattı!
Bu saatten sonra Kenan Alpar telefonlarıma çıkmadı!
19 Ocak 2020, Pazar: Kenan Alpar’ın Facebook sayfasına Messenger’den şu notu yazdım: “Kenan Bey, 20 Ocak 2020 Pazartesi saat 12’ye kadar sizden ödemenin gelmesini bekleyeceğim. O saatten sonra sizi bir daha ne telefonla arayacağım ne de Messenger’den. Ancak bu olanları kendi Facebook sayfamda okurlarla paylaşacağım!”
20 Ocak 2020, Pazartesi: Kenan Alpar, Facebook sayfasına girmemi engelledi!
20 Ocak 2020 Pazartesi: Saat 21:30 Kenan Alpar bana telefon etti, aramızda şu diyalog geçti:
KENAN BEY: Sen, Milli Mücadele Partisi’nden bazı kişilere benim aleyhimde sözler etmişsin!
BEN: Kimlerle ne konuştuğum sizi ilgilendirmez! Sizinle benim aramda tek bir konu var: Bana 300 TL. borcunuz var ve siz bunu 14 gündür ödemediniz! Ödemeyeceğiniz anlaşılıyor! Ama ben bunu sessiz karşılamayacağım, bilesiniz!
KENAN BEY: Yarın Antalya’ya geleceğim! Seni bulacağım ve yüzünü gözünü dağatacağım! Eğer bunu yapmazsam, orospu çocuğu olayım!
BEN: Kenan Bey ananıza karşı saygılı olunuz! Hem ben sizi uyarıyorum: Bu konuşmanın ses kaydını yapıyorum. Daha önce de telefon aramalarının hepsi kayıtlıdır! Beni açıkça tehdit ediyorsunuz. Bu sözlerinizi yarın savcıya verip suç duyurusunda bulunsam çok zor duruma düşersiniz! Beni tehditle korkutamazsınız! Madem Antalya’ya geleceksiniz, tüm Aşireti toplayın, Kalaşnikof tüfeklerinizi de boyunlarınıza asın, öyle gelin! Haber verin, ben size güzel bir karşılama töreni hazırlayayım!
KENAN BEY: Ben yarın Antalya’ya geleceğim. Tek geleceğim ! Sizin bir çayınızı içmeye geleceğim!
BEN: Ben sahtekârlarla, dolandırıcılarla, tokatçılarla oturup çay içmem! Ben arkadaşlarımla, dostlarımla çay içerim!
KENAN BEY: Telefonu kapattı…

Değerli Dostlar,

Belki aranızda, bu kadar basit bir konuyu neden bu kadar uzun uzun yazmış olmamı yadırgayanlarınız bulunabilir.
Ancak bu basit bir konu değildir!
Ortada bir dolandırıcılık tezgâhı vardır!
Samimi, saf yurtseverleri aldatmak, dolandırmak, tokatlamak amacıyla kurulan “siyasi parti” tezgâhıyla karşı karşıyayız!
Dolandırıcılar her gün yeni yöntemler buluyorlar. Prof. Dr. Canan Karatay gibi yetişkin bir kişiyi bazı dolandırıcıların nasıl bir tezgâh kurup yüz binlerce lirasını tokatlamış olduğunu sakın unutmayınız!
Milli Mücadele Partisi Genel Başkanı, değerli dostum Ahmet Kaya, son beş yılda bu tür tokatçılarla o kadar çok karşılaştı ki, anılarını yazsa çok yararlı bir kitap olur!

Değerli Dostlar,

Siyasi parti kurup vatan, millet sloganlarıyla saf halkımızı dolandırmak, “Yeni Bir Tokatlama Yöntemi” olarak ortaya çıkmış bulunmaktadır.
Ben sizleri uyarmak için bu yazıyı yazdım.
Kenan Alpar’ın “Yeni İrade Partisi”nin sakın ola aldatıcı söylemlerine kanmayınız! Arkasından gideceğiniz siyasetçileri çok yakından iyice tanımadan sakın yola çıkmayınız. Bir de bunlar aidat parası toplama kalktıklarında sakın tek kuruş bile vermeyiniz!

Değerli Dostlar,

Türkiye’nin ekonomisi bozuldukça, aklımızdan hayalimizden geçmeyen cinsten dolandırıcılar, tokatçılar piyasaya çıkacaktır.
Yeni Tokatçı Partilerin, sakın ola tuzağına düşmeyiniz.

Yılmaz Dikbaş
21 Ocak 20120, Salı
0532 233 31 52

Bir cevap yazın ya da yorumda bulunun