Kamer Genç

Eski dostum deli fişek özü sözü bir adam gibi adam!..

Az mı Ankara Gölbaşı’nda beraber oturup rakı içtik, Çanakkale Gelibolu’da balık yiyip rakı içtik,  Lüleburgaz’da az mı siyasetin pisliklerini  konuştuk, özledim seni dostum derken gittin.    Hatırlıyor musun, mecliste makam odanda sana ‘abi bende vekilliğe say olacağım’ dedim, bana  baktın kahkaha atarak ‘s*ktir git Allah’ın delisi meclis beni kaldıramıyor ikinci bir deli gelirse kalpten giderler’ dedin. Alevilerin Türk olduğunu ‘Dersim’li değil ‘Tunceli’liyiz derdin, haklısın. Aleviler Türk ve Dersim değil Tunceli Dersim ibaresi ile bizi Kürtleştirme çabası var; çünkü yine bir gün makam odanda oturuyorken, yaşlı bir teyzemiz geldi: ‘daye (anne) hoş geldin’ dedin. Teyze ise, oğluma iş bul diyordu teyzeye baktın şunu dedin; annem özel sektörde nereye dersen işe aldırırım Chp’li iş adamlarımız var söyleriz, ama iktidar değiliz bizim gönderdiğimizi işe almazlar; hele ki ben yolluyorsam asla almazlar, dedin.

Neyse yine çenem düştü benim sana diyeceğim, şu oradakilerini de delirtme bana da kalsın alayı. Biz oradayız diye dirilir, yer yüzüne kaçar görüşürüz, arada telefon et Whatsapp’tan ara mail at özlüyorum, numaranı gönder kaydedeceğim!..

One thought on “Kamer Genç

  1. Her dahi Kamer Genç gibi delidir.-Akıl hastaları camdan bakıyorlar.Akıllılar dışarı ve sağa sola telaşla koşuyorlar.Biri yukarıya bakıp.”Eyy Allahım , bizmi deliyiz , dışarı da kiler mi ?” diyor.-Bizim muktedirler kendilerini dahi sanıyorlar.Aslın da kelime sonuna eklenen da eki kadar değerleri yok.Tek başlarına hiç ler.Bir birlerini poh poh layıp birlikte çuvallıyorlar.Tabii halkımızın % 50 sinin zekâ seviyesi az olursa netice normaldir.Koftecinin dediği doğru “Nekaa paraa okaa küfteeee”

Bir cevap yazın ya da yorumda bulunun