İnsan Vatanını Satar Mı?

“Amerika’nın Oğlanları” beş orgeneral, 12 Eylül 1980 günü faşist
bir askeri darbe yaptılar, yönetimi ele geçirdiler.
Bu darbeden sonra, 1985 yılında üniversiteleri gençler tarafından bir protesto müzik grubu kuruldu, adına “GRUP YORUM” dediler.
Haksızlığa, sömürüye, baskıya, zulme, işkenceye karşı türküler besteleyip söylediler. Tam bağımsız Türkiye ve özgür bir dünya özlemlerini dillendirdiler.

Değerli Dostlar,

Grup Yorum’un son dönem üyelerinden HELİN BÖLEK, bundan iki yıl önce, hiçbir kanıt olmadan tutuklandı. Terörist olmakla suçlanıyordu. İki yıl tutuklu olarak hapis yattı. Hapiste kendisine baskılar uygulandı. Avukatıyla görüşmelerinde sıkıntılar çıkarıldı. Helin Bölek, hapishanede açlık grevi başlattı. İki yıl hapis yattıktan sonra tahliye edilen Helin Bölek, açlık grevini ölüm orucuna dönüştürdü.
Helim Bölek, ölüm orucunun 288. gününde, 3 Nisan 2020 günü öldü.
Grup Yorum’un tüm üyeleri gibi Helin Bölek hiçbir zaman terörist olmadı, terör yaratmadı.
Helin Bölek, Grup Yorum’un türkülerini söyledi.

Grup Yorum; Büyük Şairimiz Nâzım Hikmet’in;

Yok edin insanın insana kulluğunu
Bu davet bizim

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
Ve bir orman gibi kardeşçesine
Bu hasret bizim


Dizelerini içeren “Bu Memleket Bizim” başlıklı şiirini çok güzel bir türkü olarak besteleyip söylediler.

İşte, Helin Bölek’in söylediği Grup Yorum’un türkülerinden bir diğerinin sözleri:

İnsan vatanını satar mı?
Suyunu içtiği, ekmeğini yediği
Dünyada vatandan aziz şey var mı?
Beyler, bu vatana nasıl kıydınız?

Eli kolu zincirlere bağlanmış
Vatan çırılçıplak yere serilmiş
Oturmuş göğsüne Teksaslı çavuş
Beyler, bu vatana nasıl kıydınız?

Günü gelir çark düzüne çevrilir
Günü gelir hesabınız görülür
Günü gelir sualiniz sorulur
Beyler, bu vatana nasıl kıydınız?

Değerli Dostlar,

Bir yıl önce Nergiz Yayınları tarafından yayımlanan “VATANI SATANLAR” adlı kitabımda adı geçen 400’e yakın “Vatan Satıcılarından” biri olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iki gün önce yitirdiğimiz Helin Bölek’in anısına sahip çıkanlara “yalaka” yaftası yapıştırıyormuş!

Vatanı Satanlardan başka ne beklenirdi ki!

Yılmaz Dikbaş
5 Nisan 2020, Pazar
0532 233 31 52

One thought on “İnsan Vatanını Satar Mı?

  1. Ülkemizde baskı yapılan yok edilmeye çalışılan kesim;Vatanperverler,solcu kesim,bağımsızlık isteyenler yani ATATÜRK’çülerdir.Osmanlının TEBAA dediği halkımızı uyandırmaya çalışanlara daima dış odakların emri ile fikri Asimilasyon uygulanmıştır..Fakat Vatanı satmaya çalışanlar ve dışarıdan büyük destek alan hainler en büyük silâhları olan DİN olgusunu kullanarak başarılı olmuşlardır.Din soytarılarına her türlü gizli desteği vererek halkın beynini kilitlemişlerdir.Asıl mücadelemizde ki 1 nci madde Din olmalıdır.2 ncisi çağdaş ve Fen ağırlıklı eğitim dir.Din insanları böler ve parçalar.Bilgisiz bırakıp manevi yalanlara sokar.Ibrahim-i suresinden 1 ayet : İbrahim oğulları zamanla 76 parçaya bölündüler.Münakaşalar başladı ve savaşa kadar gidip bir bir lerini öldürdüler Onlara uymayan 4-5 bölüm hariç hiç birini cennetimize almayacağız.Siz bölünenlerden olmayınız…Demesine rağmen bu ayeti hiç bir din ibişi hiç yerde söylemez. Amaç BÖL YÖNET ve SÖMÜR dür.Din lerin amacı budur.En büyük ve evrensel bir belâdır.

Bir cevap yazın ya da yorumda bulunun