Hocalı Soykırımı, ABD usulü bir devlet nasıl kurulur?

Hocalı Soykırımı’nın acısını Azeri dostlarımla paylaşıyorum.

1992 yılında Ermenistan Devleti Ordusu yukarı Karabağ’ı kuşattığında Hocalı yerleşiminin tüm erkekleri vatan savunmasına koşmuştu. Geride sadece kadınlar, yaşlılar, çocuklar ve bebekler kalmıştı. Kimse ağır silahla donatılmış, Ermeni taburlarının bu savunmasız insanlara saldırabileceğini tahmin etmemişti. Ancak 26 Şubat günü bu saldırı sonucu 613 savunmasız insan vahşice katledildi. Bu katliam, pek çok ülkede ve 50’den fazla eyalette soykırım olarak kabul edildi.

Bende Gözlem aracılığıyla yaşamını yitiren Azerileri rahmetle anıyorum ve Azerbaycan halkının acısını paylaşıyorum.

ABD usulü bir devlet nasıl kurulur;
Geçtiğimiz günlerde Kerkük kentini sözde işgalci IŞİD’den temizleyen peşmerge güçlerinin çekilmesi ile Barzani, 1000 yıllık Türk kenti Kerkük’ü “Artık burası bir Kürt şehridir. Bundan böyle bu kentin yönetimini merkezi hükümetle paylaşmayacağız.” dedi.

Peki, Barzani bu noktaya nasıl geldi;
1) Önce bölgede MOSSAD ve ABD müşterekken, kendilerine biat edecek bir Kürt devletine karar verdiler.

2) Irak Devleti’ne müdahale edilir ve bir Kürt bölgesi oluşturulur.

3) Ancak bu bölgede kurulacak devlet için bir kahramanlık öyküsüne, Kerkük petrollerine ve suya ihtiyacı vardır.

4) Bunun üzerine gizli servislerin kurdurduğu IŞİD militanlarınca Kuzey Irak’ta petrol ve su bölgeleri işgal ettirilir.

5) IŞİD militanları bu bölgede yaşayanları acımasızca infaz ederler. Ağır silahlarla Türkiye üzerinden silahlanan Kürtler yine ABD’nin insansız hava araçlarının saldırısı ile kolaylıkla bölgeyi IŞİD’in elinden alırlar. Böylece hem sahte kahramanlar yaratılır, hem de bu bölgenin işgali haklılık kazandırılır.

6) Suriye istikrarsızlaştırılır ve 3 Kürt kantonu oluşturulur ve denize ulaşmanın yolu açılır. Türkiye’deki bölücüler Suriye, PYK ve Barzani Kürtleri birleştirilir. Yapay bir devlet tarih sahnesine çıkartılır.

Görevi bölgeyi istikrarsızlaştırmak olan, bu devlete bir uyarım var.

Kerkük şehri Türk’tür ve sonuna kadar öyle olacaktır.

Son söz: Atatürk’ün vasiyetini çiğnetmeyiz.

One thought on “Hocalı Soykırımı, ABD usulü bir devlet nasıl kurulur?

  1. Azerbaycan’ın Abd güdümüne girişi :Haydar Aliev Demirel den yardım istedi.O da yeğeni dahil sahte iş adamlarını siyah çantalarla yollayıp soydurdu Azerbaycan’ı.H.Aliyev hastalanıp Ankaraya getirildi.Burada öldü.Saklandı ölümü.Abd ye götürüldü.Sağlığı elverişsiz diye oğlu seçtirildi.Seçim sonrası ölümü açıklandı.İlhan Alievde sıtkı sadakatla vazifesine devam ediyor Abd güdümünde. Yeraltı kaynaklarıda Abd ve batılıların elinde !Ermenilerin Abd emri ile yaptığı saldırılarda görev bitince durduruldu.Ast.sb arkadaşım”Elimizdeki tedavülden kaldırılan A4 leri Azerilere verdik.Hurda arabaları boyayıp tamir edip verdik.Yolda arabalar bozulunca bağlayıp çekerek teslim ettik.İhaneti biz yaptık Azerilere”dedi bana.

Bir cevap yazın ya da yorumda bulunun