Harca Harcayabildiğin Kadar…

Sermaye senden değil ya harca harcayabildiğin kadar! Vatandaşa imam hatip, asiller yurtdışında özel okullar… Eğitim de eşitliğine yönelirdin. Gençlerimizin önüne ufuk koyar ve vatan sevgisini aşılardın. Eğitime önem verirdin. Tuzaksız ve kendini kutsayan bir yapın olmasaydı.
Yap/işlet/devret; yolu, köprüyü, havaalanını ve hastaneyi bile bu şekilde ihale etmedin. Garanti müşteri verdin. Tuttu mu tutmadı nereden belli, çünkü hazine boşaldı. Sermaye sizden değil ya zarar da yazmıyor.
Harca harcayabildiğin kadar.

Bizlerin canları Suriye’de düne kadar rejim gücü şehit ediyordu. Rejim gücü ne demek? Şaka gibi açıklama. Her şehit haberini hainlik olarak sunuyordunuz. Hava sahasını izinsiz kullanamadığın yerde, neyin savaşını yaşıyoruz. Taşeron olduğunuz besbelli. Sermayesi senden değil ya!
Harca harcayabildiğin kadar.

Allah’tan korkmuyorsun! “Bir cana kıymaya veya yeryüzünde fesat çıkarmaya karşılık olması dışında, kim bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur.” (Maide 32. ayet) Sizler ki yaşatmayı düşünmüyorsunuz.

Sermaye senden değil ya harca harcayabildiğin kadar.

“Yurtta sulh, cihanda sulh” ruhu şad olsun. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK!
Sizler ki, hakaret edeni, hırsızı etrafında topluyorsun. Ayette hizmet edeni bile put ilan ediyorsunuz. Hadi oradan sizin için fıtrat. Bizlere, şunlara, onlara CAN, CAN, CAN. Sermayesi senden değil ya!
Harca harcayabildiğin kadar.

Eğer canlarımız sizlerin yediği hurma olmazsa Allah’ı şikâyet edecek savcı arıyorum. Arayan mevlasını da bulur, belasını da; emin ol ki benim durumum bu.

Şükrü Işık

“YAP – İŞLET – DEVRET”

Böyle Yönetilmeyi Hak Etmiyorum…

EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI!

Bir cevap yazın ya da yorumda bulunun