Kirli Fikirler

Kirli bakıyorlar bana, toplumun kirli beyinleri. Gözleri kirli, duyguları kirli, bakışları kirli, demek istiyorum ki karşımdakilerin her hepsi, baştan ayağı kirli diyorum size. Hareketlerim toparlanamayacak kadar kirli.

Temiz olmam, eğlenmeme de engel.

Bir yerdeyken yanlış anlaşılacak bir durumda alarmı çaldırma korkusu bir yana, toplumun üzerime giydirdiği kadınlık çizgisindeki zıbınımsız, duş dahi almıyorum. Ama insanların, kirli gözleri üzerimde. Kimse bakışlarını temizlemeyi düşünmüyor gibi; düşüncelerini, hareketlerini, tavırlarındaki müdehaleleri… Deseniz ki ahlaksız gömleğini giydirmeye kalkma diye; karşınızda yine ahlaksızlıkla suçlanarak cevap alırsınız. Ahlaksızların karşısındaki herkes kirli. Hatta, hayattan bihaber bebeklere bile kirli bakarlar.

Toplumumuz kirli insanlarla dolu. Çünkü, toplumca medeni olamadık. Medeni bir toplum olmadığımızdan, toplum baskısı ağır basıyor. Herkes kimin ne düşüneceği korkusundan tek yaşam hakkını doğru kullanamıyor, kullanmadığından da ahlak daha çok düşüyor. Misal, belli bir yaştan sonra ikinci evlilik yapmaya toplum baskısından çekinen kadınlar yüzünden, yaşlı adamlar (örneğin yaşlı hocaların çocuk talebelerine tecavüzleri) cinsel ihtiyaçlarını başka türlü gideriyorlar ve bu durum toplumda kapanmaz büyük yaralar açıyor.

Doğamıza uygun ve modern çağın getirdiği anlayışla herkes, kimse için yaşamasaydı; soruyorum, haberler bu kadar kirli olur muydu? Ve ikinci bir soruyu sormadan edemiyorum; yaşamadıklarınızla (toplum baskısından korkunuz etkiliyse) bir gün vefat ettiğinizde, siz zannediyor musunuz ki ardınızdan toplum, bizim için şunları yaşamadı diyecek?!.

Peki ya kadın şehvetini yaşamış ve cinsel duygularıyla hareket ediyor olsaydı (ki maalesef, ülkemizde kadınların çoğu görücü usulü ile evlendirilmiştir, bu sebepten eşlerine de pek şehvet dolu değiller ki ayrıca toplum hareketlerini kontrol altına almıştır) neler olurdu… Şehvetli bir seksi her kadın en az her erkek kadar yaşamak ister, ama çok azı haz alır.

Yataklarda bırakın hijyen olsun, bırakın renk olmasın. Temizlik bekaretin rengiyle ölçülmüyor. Kir, ahlaksızların kavramını tanımlayacağı bir sıfat değil. (Kadına, çocuğa taciz ve tecavüzde bulunanlara bakın, cinayete kadar kötü sonuçlara varıyor; bu suçlara giren sapıklar neden yetişti, kimler onları bu hale getirdi dersek, yine etik toplumsal bir konuya ulaşılıyor.)

Gönlünüz temiz olsun. Siz güzel düşünün. Bakışınızla toplumda temizlik oluşsun. Toplumda örnek birey olunuz.  Herkes ne yapıyorsa, bırakın herkes tek yaşam hakkını gönlünce kullansın. Siz yaşamınıza bakın. Toplumsal baskılar yaşadığınız tecrübelerle irdelerseniz, ahlakın çöküşüne bu anlattıklarımın sebep olduğuna hak vereceksiniz.

Eğer bir gün, kadınların çoğunluğu cinsel ihtiyaçlarında erkeklerine rahat arzularını iletirlerse, bilin ki medeniyet seviyemiz insanlık statüsünde ilerleme kaydetmiştir ve aynı zamanda dürüstlük seviyemiz artmış olacak ki etik değerler hakiki suçlar üzerinden değerlendiriliyor olacaktır.

Şimdi bunları yazdım diye Kirli oldum değil mi gözünüzde. Evet düşüncelerim kimilerince çok kirli.

Bana göre de asıl kirli fikirliler, kirini bana (size) giydirmeye kalkar.

***

Not: Bu yazıyı Sayın Serzer Bey’in bu yazısından etkilenerek kaleme aldım, yazıyı muhakkak okumanızı öneririm. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın Ya Da Yorumda Bulunun