Beyler, Biz Uyumadık…

Ortamda o kadar büyük bir kargaşa ve gürültü var ki, anlatılamaz. Her taraftan kral benim homurtuları geliyor. Herkes ben, ben, ben diyor ve kendi sesinden başka bir ses duymak istemiyor. Terörist, vücut haini, hırsız ve namussuz sözleri havada uçuşuyor. Herkes kendine taraftar bulmak için sınırsız vaatlerde bulunuyor.

Karaciğer:

Benim isteklerimi yapmazsanız, temizlemeyeceğim pis kanlarınızı. Benden başkası kral olmaz, unutmayın.

Böbrek:

Bana ne senin temizliğinden, üreleri dışarı atmayıp, size gönderirsem, görürsünüz kimin kral olduğunu, komünistler.

Mide:

Herkes haddini bilsin, keserim nafakanızı. Ne halt yerseniz yiyin. Alemin kralı, benden başka kimse olamaz, unutmayın. Ne istediniz de vermedim? Yıllardır besliyorum sizi nankörler.

Penis:

Beyler, biz uyumadık.

Ağız:

Kes sesini nankör sensin. Kapanırsam, sana nerden gelecek yiyecekler. Konuşma fazla, itaat et. Kapı ben olduğuma göre, kral da benim.

Apandisit:

Patlarım, benle beraber hepinizi götürürüm böceklerin midesine, saygılı olun bomba gibiyim vallahi. Krallığı, kimseye yar etmem.

Anüs:

Kapatayım mı çıkışları ağalar? Ne çabuk unuttunuz, bütün pisliklerinizi benim dışarıya attığı mı? Ortalığı boş buldunuz konuşuyorsunuz. Kral olacak birisi varsa, o da benim.

Penis:

Beyler, biz uyumadık diyorum.

Kalp:

Konuşun, konuşun, pompalamayı bırakayım da, öyle bakalım, konuşabiliyor musunuz? Sizi vücut hainleri sizi. İhanet edenleri unutacağımı sanmayın.

Ayaklar yürümem, eller tutmam, gözler görmem, damarlar akıtmam, sinirler iletmem, bağırsaklar emmem, burun koklamam, kulaklar duymam, deri korumam, iskelet taşımam diyerek bağırıp duruyorlar.

Penis:

Beyler, biz uyumadık diyorum, duymuyor musunuz?

Yükseklerden gelen bir ses, tüm bağırtıları bastırdı. Teröre olmuş tüm organlar, sus pus oldu, ortalığı bir sessizlik kapladı.

Beyin:

Ne bağırıp duruyorsunuz salak, salak? Sağlığınızı, huzurunuzu bozmaya, Dışarıdan gelen mikroplar yetmedi herhalde. Bir de sizler onlara yardım etmeye çalışıyorsunuz. Hiç birimizin, tek başına bir anlamımızın olmadığını ne zaman anlayacaksınız? Hepimiz yaşamak için birbirimize muhtacız. Bizler, yardımlaşarak görevlerimizi yapmazsak, yok olur gideriz.

Hepimiz çok değerliyiz ve vazgeçilemeyiz kabul. Kalp, ağız, mide, bağırsak, anüs, karaciğer, akciğer, böbrekler, damarlar, sinirler, iskelet, kaslar ve diğerleri hepinize teşekkürler. Ama unutmayınız ki, bizler birlikte varız ve birlikte yaşıyoruz dediğinde cılız bir ses duyuldu aşağıdan,

Penis:

Son defa söylüyorum beyler, biz uyumadık, yaverlerimle beraber hazırız.

Beyin:

Beynin yok ama fikrin var. Mahalle yanıyor, sen saçını tarıyorsun. Yaverlerini de al git, zıbar yat. Bir daha sesini duymayacağım penis efendi, dedi ve konuşmasına devam etti.

Bizi yok etmek, sağlıklı çalışmamızı bozmak için zaten bir sürü mikrop geliyor dışarıdan. Bizler, birbirimize daha sıkı sarılmamız ve yardımlaşmamız gerekirken, onların amaçlarına ulaşması için zemin hazırlıyoruz. Hepimizin farklı yapılarının olması neden kavga sebebi olsun ki? Hepimiz kalp, hepimiz karaciğer veya hepimiz anüs olsak, yaşayabilir miyiz?

Bizler farklı yapılardan oluştuğumuzdan ve farklı işler yaptığımızdan dolayı güzeliz ve başarılıyız. Küçüklü, büyüklü, rengimiz, yerimiz, yapımız farklı olsa da, hepimiz bu vücudun sağlıklı yaşaması ve gelişmesi için gerekliyiz.

Şimdi herkes görevlerin başına dönsün bakalım. Bir daha böyle saçmalıklar duymak istemiyorum. Asıl işimiz olan, güzel ve sağlıklı yaşamaya ve gelen mikropları yok etmeye başlayalım.

Herkes, beyine hak vererek görevlerinin başına döndü ve çalışmaya başladılar. Kargaşa ve gürültü bitti.

Penis:

Beyler, beyin duymasın ama biz uyumadık, yaverlerimle beraber ayaktayız, unutmayın.

 

Saygılarımla

Mehmet ÇALIŞKAN

Bir cevap yazın ya da yorumda bulunun