Azra Hanım’ın Yazısına İlkay’dan Değinmece

“Şu an bir yazı yazmam gerek. Sebebini bilmiyorum. Ama hiç yazmayan biri olarak benden on dakikada yazı yazmamı kimse bekleyemez. Kağıda dökecek konu bile yoktu, bende şu anki durumumu yazmaya karar verdim.

Aklımdan bir sürü düşünce geçiyor, ama yazmayı hiç sevmem. O düşüncelerden yola çıkarak yeni düşünceler üretirim. Veya kökü çok daha farklı bir yere dayanan fikirler. Olumsuz bir düşünce ise, çözüm ararım. Bazen karşınızdaki sizinle bir şey paylaşır ve sizde diyecek hiçbir şey bulamaz, gözünüzü kaçırırsınız. İşte ben bunu da düşünürüm. Örnekler veririm kendime, sonra da cevap ararım. En kırmayacak ve destekleyecek cevap, altın değerindedir. Tabiki, kalıp gibi sürekli aynı şeyleri tekrarlarsanız değeri kalmaz. Altın da çok satın alındıkça değeri düşmeye başlıyor.

Kısaca, ben günlük hayatıma yansıtmak için fikirler ararım. O yüzden yazmak bana göre değil.

Kim benim fikirlerimi oturup okusun. Herkesin zamanı çok değerli. Ayrıca, yazmayı da sevmem. İsteksizce yazdığım bir yazı kime nasıl samimi gelebilir ki!

Ben ya kendime yazarım yada düşünürüm. Çünkü, benim fikrimce kimsenin bana ve düşüncelerime ihtiyacı yok.

Eğer yüz yüze konuşursam olabilir. Ama ben ve fikirlerim insanlardan çok farklı; bir sürü değişik açıdan.

Ben çok farklı bir kızım.”

Azra

Sevgili Azra, Gündem Arşivi’nde yazı yazmanız istenmiş. Sevgili Dilek teyzeniz biraz zorlamış. Neden derseniz, size çok değer verdiği ve kaleminizin gücüne inandığı için. Ayrıca, boş zamanlarınızda kendinizi yazarlıkta geliştirmenizi istemiştir. (Çok detaylı sohbet edemediğimiz için ve arkadaşımı tanıdığım için tahmini cümleler kuruyorum.)

Yazınızda en çok dikkatimi çeken husus, insanlardan uzak duruyor gibisiniz. İnsanları küçümsüyor ya da kibirle bakıyorsunuz onlara. Neden insanlar yazınızı okumasın. Misal ben her hangi bir konudaki denemenizi merakla okurdum.

Marjinal olduğunuzu hissettim veya ilettiniz de diyeyim. Bu çok güzel bir özellik. Özgün olmak, farklı olmak ve düşünen; sorunlara çözüm odaklı yapınızı da çok taktir ettiğimi belirtmek isterim. Fakat, buna yazdıklarınızda kendinizi iddia etmek yerine, örnek anılarınızda yaşatsanız da biz sizi alkışlasak…

Yeni fikirlerinizin ışığında aydınlanmak istiyorum. Başlayacağınız lisenizde başarılı olacağınıza inancım tam. En iyi dileklerim sizinle. 

Kaleminize kuvvet diliyorum. Bekliyorum aramıza. Sevgi ve saygılar yazar hanım. Kaleminize sağlık, çok beğendim yazınızı.

Kemalist İlkay

3 thoughts on “Azra Hanım’ın Yazısına İlkay’dan Değinmece

  1. Cok güzel bir noktaya parmak basmışsınız, farklı olduğunu düşünmek değil, fark yaratmak önemli

  2. Azra’nın isteksizce yazdığı yazı böyle ise istekli yazacakları nasıl olacaktır kimbilir… Kalemi çok sağlam. Biraz sitemli buldum kendisini yalnız, neden merak etmeyelim ki O’nun fikirlerini biz?
    Bence Azra’nın kendisini özgürce ifade edebilmek için biraz cesarete ihtiyacı var. Ben şahsen çok merak ediyorum ve kendi istediği bir konuda yazmasını istiyorum, daha aydınlık bir ortam için farklı pencerelere ihtiyacımız var.

Bir Cevap Yazın Ya Da Yorumda Bulunun