Acemi Okul (1)

-Tamam anne!

Geç kalacaksın, şoför bir saattir kornaya basıyor.

-Tamam, bak çıktım.

Annesinin yanağına bir öpücük kondurur ve bağcığı çözülmüş beyaz spor ayakkabısını ayağına geçirerek koşar adımlarla merdivenlerden aşağıya iner.

Ooo, Beril hanım gelebilmiş sonunda.

-Özür dilerim, uyuyakalmışım.

Tamam ama bu son olsun, senin yüzünden geç kalmamızı istemezsin.

-Peki…

Okula vardıklarında gözü en yakın arkadaşı Tuana’yı arıyordur.

-Of, nerede bu kız bir gün erken gelse şaşıracağım doğrusu.

Ders zili çalmıştır, ilk derse girmek için koşarak sınıfa çıkar ve soldan en arka sıraya oturur. İlk ders edebiyat olduğu için söylenerek edebiyat kitap ve defterini çıkartır. Tuana hala ortalarda yoktur.

40 dakikalık dersin ardından teneffüs zili çalar. Beril ilk iş olarak çantasından telefonunu çıkartır ve Tuana’nın telefon numarasını tuşlar.

“Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor, Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. The person you are…”

(Tuana’nın telefonu kapalıdır.)

Tuana’ya ulaşamadığı için telefonunu çantasına kaldırır. Sabah kahvaltı yapamadığı için karnı aç olan Beril kantine iner, kendisine meyve suyu ve tost ısmarlar. Tam son lokmayı aüzına atar, o sırada 2. ders zili çalar.

Sonunda dersler bitmiştir. Bugün onu babası alacağı için çantasını alır ve yavaşça merdivenlerden iner tam o anda okulun yaramaz çocuğu merdivenlerde koşuyordur önüne bakmayan çocuk Beril’e çarpar…

***

Editör’ün Notu: Sevgili Ece Hanım, bu yıl başlayacağınız lise için ben de en az sizin kadar çok heyecanlıyım. Eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. Yazınızı okurken çok heyecanlandım ve bu yazıdaki öyküyü nasıl devam ettireceğinizi de merakla bekliyor olacağım. Biliyorum, yeni okulunuzda da çok başarılı bir şekilde mezun olacaksınız. Sanki dün yazılarınızı iletmiş gibiyken, iki yıldır birlikteyiz. İlkay teyzenden sonsuz sevgi ve en içten hürmetlerimle. Yakında çocuk yazarlar başlığını, yazarlar sayfasında 18 yaş altı yazarlarımız olarak değiştirmek zorundayım. Siz büyüdükçe, yazar dostlarımızla aynı listede isminizi görmek bana büyük kıvanç verecektir. Bekliyorum! Kal sağlıcakla ve kalemle. Ellerinize sağlık Gündem Arşivi’nin sevgili prensesi. Ayrıca, Gündemdaşım olan ve bana her konuda desteğini esirgemeyen, canımdan kıymetli Dilek’imin kızı olmandan buranın da mirasçısı olduğunu hatırlatarak, kalemini esirgememeni ümit ediyorum. Sevgiyle kucaklaşmak kaderimiz olsun.

3 thoughts on “Acemi Okul (1)

    1. Ben çok beğendim girişi, çünkü diyologlar ve betimlemede çok güçlüydü; kalemine sağlık olsun prensesimizin… Sevgiler…

  1. Bu saatte böylesine özgün yazılar…. Ben çok başarılı buldum, devamını bekliyorum. Örneğin bir anı yazısı beklerim mesela Ece’nin kaleminden. ☺️

Bir Cevap Yazın Ya Da Yorumda Bulunun