Fetöcüler Kim?

Bir bitiş hikayesinin ortasındayız. Birçok ileri insan Fetöcülükle suçlanırken; kadın pazarlayanların, imamların, mafya üyelerinin, talibanların, hatta Işidçilerin bile Fetöcülükle suçlanmadığına hayret ederek, halen durumun traji komik ilerlemesi, benim bu yazıyı kaleme almama sebep oldu.

Cumhuriyet sistemi çöktü;

Başkanlık sistemiyle gördük ki yalnız saray ve diyanete devletin parası aktı. Halk mutsuzlaştı! Halk aç, halk yokluğun pençesine düştü. Halkta intiharlar hızla arttı. Halk birçok istemediği şeylere sistemde mahkum kaldı. Çokça vergi ödedi ki ödemek zorunda, her şeyi pahalıya satın aldı. Yeniden tekke ve zaviyelerin artmasıyla, camilerin dip dibe yapılmasıyla da gördük ki hepimiz; cemaatler besleniyor, cemaatlere dahil olmayan kimseler eziliyor.

Atatürk, Nutuk’ta Cumhuriyet’i tanımlarken Kimsesizlerin Kimsesidir tanımını yapmıştı. Başkanlık sisteminde çoğumuz kimsesiz kalırken, çok az taraflı kimseler de zenginliğin zirvesini yaşıyordu. Adliyeler de biriken çocuk istismar suçları ile görüyoruz ki Çocuk Tecavüzü yapanlar Fetöcü değil, çünkü tüm Fetöcüler içerde! Karısını öldürenlerden tutun da türlü ağır suçlara dahil kimseler, ağır ceza almazken; misal Emin Çölaşan klavyede doğruları yazdığı için Fetöcü. Kabul edilir mantık değil!
Tecavüz eden (Fetöcü değil) dışarda, kalem tutan Fetöcü!

Nice çocuk tecavüzleri yapan hocaların suçları örtülürken, birçok hakimimiz, savcımız, avukatımız da Fetöcülükten suçlandı. Mumcu’nun dediği gibi İmam Hatiplilerin neden en yüksek mertebelerde okutulup, din dersleriyle ilahiyat da okumadıkları ise, bugünlerin en hakiki taslağıdır. İmam Hatiplilerin yargıladıkları Cumhuriyetçi çocukları Fetöcü oldu, oysa onlar Fetö sayesinde yargılamıştı.

Eğitim sistemi ülkemizde en çok darbe alan kurum, öğretmenler Fetöcülükten suçlandı. Öğretmenler!!! KHK dendi, bir sürü yasa tasarıları vs… O dönem en çok dikkatimi çeken detay, en çok resim ve müzik öğretmenlerinin hedef alınmasıydı. Onlar okullarından alındıkça, müfredat da din dersleri artış gösterip, din derslerine mahkum bırakılan çocuklar da hazin gerçeğimiz. Bir sürü okuldan birçok alanda ders, konu kaldıran sistem, binlerce öğretmeni KHK ile suçlarken, onlar suçlu değil, kitaplarda çocukların beyinlerini olumsuz etkileyenler suçlu değil! Ziya körlüğe yatar, suçlu da eskisi gibi kurum olmaz! 18 senedir eğitime darbe vuran herkes Fetöcü değil.
Sanat öğretmenlerine kadar Fetöcü, ama onların günahına girip çocukların yarınlarını etkileyenler Fetöcü Değil!

Doktorlara bile Fetöcülükle suçlanmasıyla, sağlıkta itibarsızlaştırma yapılacağını bilemedik. Eskiden en çok zamın doktorlara yapıldığı zamandan polislerin en yüksek maaş alacağı aklıma geşmezdi. Sağlık da yapılan yeniliklerle, insanlar ilaçsız kaldı, insanlar hastanelerde yeterli tedaviyi göremedi, insanlar hemşiresiz ve doktorsuz kaldılar çoğu zaman. Hatta şu virüs döneminde doktorların eldivensizlikten hastalığa maruz kalması da ayrı dert. Onlarsız biz ne yaparız? Şimdilerde devlet hastaneleri de özelleştirilecek. Yoksul halk, ne yapacak? Söyleyeyim. Mahalledeki camii imamı onun yasin duasını okuyup, yallak mezara! Bu kadar mı ucuzuz? Buradan şu çıkarımı yapıyorum;
Doktorlar, hemşireler, hastalar Fetöcü! Ama sağlıkta ihale yapanlar, Fetöcü değil!

Askerlerimizi itibarsızlaştırdılar, askerlerimizi aşağıladılar, askerlerimizi Arap ülkelerinde ziyan ettiler; ne şehite, ne şehit ailesine, ne de gazilere saygı kaldı! Ergenekon dediler misal, çantalar dolusu kanıt topladılar; sonra kanıt bulunamadı dendi! Bu olaylardan kaç askeri rütbeli zarar gördü derseniz, hepsi gazetelere de yansımamıştır. Zehirlendi çocuklarımız, yırtık pantolon eski ayakkabı giydiler; o eski TSK’nın zenginliği bir an uçtu gitti. Askeri okullara son verilirken, satmayı da unutmadılar. 18 senedir, şehit rakamlarından elimiz yüreğimizde, ülkemize bir şey dahi kazanmazken, bunca çocuğun ve ailenin ahından bile korkmayan Allaksızlar, ilahi adaletten umut kestiriyor.
Askerler, gaziler, komutanlar ve aileleri, bu dönemde zarar gören herkese Fetöcü denilip içeri atıldıysa, onların karşısındakiler Fetöcü değil!

Aydınlar, yazarlar, sanatçılar, bilim insanları, toplum önderleri, diplomalılar, hakimler, savcılar, doktorlar, öğretmenler, belli kurum yöneticileri, hatta öğrencilere kadar Fetöcü olarak nitelendirirlirken (kendilerinden olmayan herkes);

Diplomasızlar, imamlar ve talebeleri, suçlular, zenginler, şakşakçılar, yalakalar, yandaşlar…vs Fetöcü değil! Birçok insanın ölümüne sahip kimseler suçlanmıyor, onlar da suçu üstlenmiyorlar!

Belki de hala asıl Fetöcüler, Fetöye hizmet ediyor ki bunca Fetöcü dedikleri değerli insanlara bakarsanız, hepsi çok ileri eğitim ve güce sahip. Vermek istedikleri bir mesaj da şu olabilir mi diye düşündüm; tüm Fetöcüler bilge! Çünkü, onlar okumaz, onlar hep karşının gücünden faydalanmaya kalkar!

Yarın şunu da diyebilirler; Fetöcüler kültürlü olmasa bu kadar ezilir miydi? Ben ondan ezildim vs…

Başımıza ne geldiyse, bu Fetöcülerden geldi. Masumların kanına girerek ülkemizi bu günlere getirenlerden geldi! İlahi adalet de gelmiyor, ama ülkemizde her şey bitiyor; çünkü Fetöcüler vampir misali tüketiyor!

Suçsuz insanlar suçlanırken, aileleri de ayrı sorunlar yaşıyor, kimileri yokluk kimileri hasretle…

Siz hiç yoksul bir insanın Fetöcülükle suçlandığını gördünüz mü, ya da yoksul insanlara yardım edildiğini. Bu yoksul kimselere de şöyle bir tanımım var, arada kalmışlar. Hem Fetöcü gibi ezilirler, hem de seçim dönemlerinde makarnayla satın alınacak şekilde aç kalırlar. Sahi, yoksullar nereye hizmet etmiş olur.

Her şeyleri din ekseninde olanlar, depremi bile çocuk evliliklerine bağlayanlar; asıl Fetöcğler değil mi? Ya yardımları mültecilere dağıtıp, depremzedelerin görmezden gelinmesi… Hangi yarayı aktarsam, yetmez bir yazıya!

Verdiğim örnekler az, ne desem az, ulaşamadığım yerlere tanık olduklarınızla genişletebilirsiniz.

Acilen eski sisteme dönmeli, halkın huzuru yeniden eşitlikle sağlanmalıdır. Bu yazım, gelecek aftan faydalanmayan suçsuzlara hediyem olsun.

Eskiden yazılarımda daha açıklamalı aktarmıştım durumu.
LİNKLER: FetöCülerBurada Kör Yok!

Kemalist İlkay

Bir cevap yazın ya da yorumda bulunun