Küresel İklim Değişikliği

Sevgili takipçilerim; Sizlere sahip olduğum koleksiyonlardan söz etmek istiyorum. (Tabii ki para, pul koleksiyonu değil.)

1) Küresel iklim değişikliği ve küresel ısınma ve onlara bağımlı olarak küresel açlık ile ilgili koleksiyonum var. Yaklaşık beş yüzü aşkın makale ve yorum içeriyor. Eski yazılarıma göz attım, yaklaşık on bir yıl olmuş, bu konuda toplumun dikkatini çekmeye gayret gösteriyorum.

Bu konuda yorumlarım; Küresel ısınma sonucu tüm dünyayı derinden etkileyecek küresel barış sağlanacağına inanıyorum. Yer küremizin en tehlikeli ideolojisi olan Kapitalizm kısa süre içinde tarihin çöp tenekesine gömülecek, doğal olarak savaşlar sona erecek.

Zaten Kapitalizm yeryüzünden silinirse uluslararası savaşlarda sona erecektir. Büyük ülkeler savaşa harcayacakları yer küremizi kurtarmaya Özellikle “Y” ve “Z” kuşakları olan torunlarımıza sağlıklı bir gezegen bırakmalıyız.

Benim gelecek ile öngörülerim:
a) Tüm ülkeler ulusal gelirlerinin 1/3 ünü yenilenebilir enerji kaynaklarına ayırma zorunda olacaktır
b) Dünyadaki tüm ülkeler “Paris İklim Şartnamesi”ne koşulsuz uyacaktır.
c) Ülkeler güçlerine orantılı olarak elektrikli araçları destekleyecektir.
d) Uluslar Egemenlik Haklarından fedakârlık yapmak zorunda kalacaklarını düşünüyorum.

Daha çok örnek verebilirim. Her ülke kömür santrallarını kapatacaktır, hiçbir ülkenin hava kirliliği için “benim sorunum değil” deme lüksü olmamalıdır. Çünkü kirlilik sınır tanımayacak.

Yurt Dışındaki Bilim İnsanlarımız:
2) Benim diğer koleksiyonum ise ülkemizin yetiştirdiği bilim insanlarımız ile ilgili. Yaklaşık 200’ü aşkın uluslararası etkinlikte bilim insanımız var. Ayrıca ABD’de silikon vadisindeki ABD emperyalizmine hizmet eden gençlerimizi her türlü fedakârlıkta bulunarak ülkemize getirtebilirsek Türkiye dünyanın en büyük bilim merkezine sahip olur.

Böylece Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Türk gençliğine emanet ettiği “En hakiki mürşit ilimdir.” sözünü hak eden kuşak olabiliriz.

Değerli takipçilerim; Bence umudu başka yerde aramaya gerek yok. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları bütün sorunlarını Anadolu’muzda çözdüler. Tüm Kemalistler ve Çılgın Türkleri Anadolu’muzda 21. yüzyılın umudunu, coşkusunu paylaşmaya davet ediyor, katkılarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Hepinize sevgi ve saygı dileklerimle…
Sizlerle dostluğumla onur duyan Orhan Ayber.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Sayın Osman Akbaşak son yıllardaki yazılarımı topladı. İlgilenen dostlarım buradan ulaşabilirler:

 

Bir Cevap Yazın Ya Da Yorumda Bulunun