Düşünemiyorum

Düşünmeyi denediğim an da beynim de fırtınalar kopuyor.
Ülke batıyormuş, pahalılık varmış, siyasiler işe yaramazmış umurumda değil. Hiçbir şey bir an da olmadı. Her şey “GELİYORUM” diye yılardır çığlıklar atarken, faizle edindiğimiz yığma evlerde, taksitle aldığımız mobilyaların rehavetin de kredi borcu biten arabalarımızdan sonra, hasbil kader nasıl bir devre mülk sahibi oluruz hesapları yaptık.
Şimdi sonuçlarına hep birlikte katlanacağız!..
Canım yanıyor hem de çok. Uzun süren bir içe dönüş süreci sonrası yavaş yavaş toplum içine girmeye ve içtenlikle sohbet etmeye başladım.
Dehşet içindeyim, insanların bu kadar hızla kabuk değiştirmesi olası gelmiyor bana.
Tüm insani değerler, gündemi meşgul ettiği oran da yok edilmiş.
Bu sohbetler den bir aktarım, kim bilir belki de yanılıyorum.
Zayıf çok zayıf, genç güzel sayılır. Yanında on oniki yaşlarında bir kız çocuğu, mutlu görünüyorlar. Kahvesini yudumlarken aralıksız konuşuyor. Mağazalarda ki indirimler bitti, spor salonlarına geçti, kıyafetleri düzgün bana göre pahalı oldukları, kalitelerin den belli oluyor.
Nerede çalışıyorsunuz ?, diye soruyorum. Cevap; “çalışmıyorum.”
Devam ediyor; “Kızımın babasından nafaka alıyorum, kendi evim var.” Derin bir oh çekiyorum.
Merakımdan yine soruyorum; tek başına kız çocuğu yetiştirmek sizin için zor olmuyor mu? dedim; sonrasında yüzündeki gülümsemesi bir an bulutlanıyor, “birlik de mutluyuz ” diyor ve ekliyor “bir kardeşi olacak kızım buna çok seviniyor” şaşkın bir halde nasıl yani demek üzere iken şu sözleri duyuyorum.
“Sevgilim beni tehdit ediyor ama ben çocuğu aldırmıyorum birine baktığım gibi ona da bakarım.”
bu bir hikaye değil, ne yazık ki günümüz de kendisini modern olarak tanımlayan bir grup kadının özgürlük anlayışı!
Oysa insanlığın tarihini yazacak olanlar, kadınların eseridir, bir yanda cahil erkeklerin köleleştirdiği beyni yıkanmış kadınlar, diğer yanda yaşamı sorgulamaktan bi haber, erkeklerin zaafını kulandım sanırken kendileri yok olan zavallılar…
Bir avuç kalsa da CUMHURİYETÇİ, DEVRİMCİ, AYDIN Kadınlar, Kadının yerini ve önemini anlatın hemcinslerinize YOKSA, yakında yok olacağız hep birlikte…

Bir Cevap Yazın Ya Da Yorumda Bulunun