Bonjour!

Gedikpaşa Orta Okulu’nda Türkçe öğretmenimiz, öğrenimini Fransa’da yapmış güzel ve çok nazik bir hanımefendiydi. Ne zaman tahtaya kaldırdığı bir öğrenci sorduğu soruyu biraz geç anlasa, ağzından Fransızca tek bir sözcük çıkar:”Bonjour!” derdi. Yani, “Günaydın!” Biz bu öğretmenimizin adını “Bonjour” koymuştuk.
“Bonjour” öğretmenimi bakın bir kez daha neden anımsadım.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah, FOX TV canlı yayındaki Çalar Saat programında şunları söylemiş:
“Her şey satılıyor, yarın öbür gün Saray’ın yarısını Katarcılara sattık derslerse kimse şaşırmasın!
Tank Palet Fabrikası Katarcılara satıldı. Beş kuruş almadan sattık!
Bir de bunlar milliyetçi geçiniyorlar. Memleketin satılmadık yerini bırakmadınız. Ne milliyetçiliği Allah aşkına, her şeyi sattılar. Ülkeyi pazara döndürdüler, yabancı sermayeye Pazar haline getirdiler.
Har şeyi satıyorsunuz, satılmadık fabrika, arazi, banka, sigorta, saraylar kalmadı. Nereye kadar gidecek? Kimin malını satıyorsunuz?”
Değerli Dostlar,
Vatanın varlıklarının çoktan satıldığından yeni haberi olan Kılıçdaroğlu’na;
“Günaydın!” diyorum.
Kılıçdaroğlu’nun anlattıklarını sanki ilk kez duyuyormuş gibi ağzı bir karış açık dinlayan FOX’un programcısı İsmail Küçükkaya’ya da:
“Günaydın!” diyorum.
Değerli Dostlar.
İki yıl önce Nergiz Yayınları tarafından yayımlanan “VATANI SATANLAR” kitabımı, yayınevi sahibi Ahmet Acar elden götürüp vermişti İsmail Küçükkaya’ya, kitabı izleyicilere gösterip tanıtmasını rica etmişti. Ricası yerine gelmedi!
Küçükkaya’ya bir kez daha;
“Günaydın!” diyorum…
Yılmaz Dikbaş
27 Kasım 2020, Cuma
0532 233 31 52

Bir Cevap Yazın Ya Da Yorumda Bulunun