Aromatik Adam

En az 10 yıldır kitap okumuyorum. Ülkede yazılan kitaplar da yaşanan olayların gerisi, berisi ve şimdiki halinin toplanmasından oluşmuş, belgeler, yazılar ve tutanaklara bağlanmış, araştırmacı gazeteci kitapları. Gelecek de bu dönem yaşananların hafızasını oluşturmak için elbette ki değerli kaynaklar ama ben olayların peşinde koşmaktan, başkalarının hikayelerinden yoruldum,

Yaşadığımız dönemin yapısı nedeni ile Edebiyatın ve Sanat faaliyetlerinin yok edilecek düzeylere indirilmiş olması, bu yok oluşa direnen bir avuç insanın insan üstü çabaları elbette ki görülmeye ve alkışlanmaya değer.

Toplumun esir alındığı ve bu esaretten kurtulma yollarının tıkandığı dönemlerde o tıkanıklığı açacak bir soru, bir cümle, bir tanımlama veya bir kitap çok değerlidir. Bu değeri yaygınlaştırmak, çoğaltmak ve bireylere ulaştırmak da ayrıca kıymetlidir.

Yıllar sonra oturup bir kitap okudum.

AROMATİK ADAM

Anooshirvan Miandji yazmış.

Benim için değerli kitap, düşüncelerimi destekleyen, düşündüklerimi daha güzel tanımlar ile ifade eden veya bana yeni şeyler öğreten bir kitaptır. Bilim kitabı okumak zordur ama yaşamın içindeki bir hikaye bilimsel verileri de verecek şekilde yazılmışsa, okunması çok kolaylaşmış ise mükemmeldir.

Kitabın dili, akıcılığı, kurgunun tutarlılığı, zaman içerisindeki yolculuğu ve güncelliği gibi tüm parametreleri içerisinde bulacağınız bir hikaye yazmak ise ustalık ister. Roman yazmak ayrı bir sabır.

Kısacası değerli bulduğum bir kitap ve bir ustanın elinden çıkmış bir eser.

Beni şaşırtan şey ise ustanın, yani yazarın kitap içerisinde konuşturduğu hayali kahramanının bilim adamları ile sohbetleri sırasında iyi bir Felsefeci, İyi bir psikolog, iyi bir fizikçi ve Biyokimya uzmanı, Tıp insanı gibi gerçek bilim insanları koltuğuna oturabilmesidir. Özlenen, beklenen bir hukuk sistemi içerisinde aranan bir hukuk adamının olması ve kitabın baş kahramanı yapması da ayrı bir maharet.

Ünlü düşünürler ve filozoflar en ünlü sözlerini her zaman bir hikaye içerisinde sarf etmişlerdir. Bu kitapta ünlü olacağını düşündüğüm oldukça fazla söz ve tanımlama var. Önce okurken altlarını çizmek istedim, sonra vaz geçtim. Bütün sayfaları yeniden boyamak işime gelmedi.

Yazarın kitap içerisindeki beğendiğim en güzel sözünü yeniden yazarak imzalayıp göndermiş olması da ayrı bir keyif

“Güneşi bilmeyen, Ay ışığını gerçek sanır”

Kitabın, hiç bilmeyenlere Güneşi göstereceğini, ay ışığı ile yaşamaktan kurtaracağına eminim.

Eline, yüreğine emeğine sağlık @miandji

Kitabı bekliyordum, hayal kırıklığına uğramaktan korkuyordum ve korktuğum başıma geldi. İnan bu kadar iyisini beklemiyordum..

Doğru bireyler ile düzgün toplumlara ulaşma hedefine tam destek veriyorum. Bu kadar büyük makro amaçlar için çabalarını alkışlıyorum

Eserin hak ettiği yeri bulacak ve amaçların için sonuçlara ulaşacaktır.

Tebrikler.

https://www.bilgiyayinevi.com.tr/aromatik-adam

Bir Cevap Yazın Ya Da Yorumda Bulunun